Krypto analytik Dan Morehead vidí situáciu na kryptomenovom trhu takto:

13.08.2021

CEO spoločnosti Pantera Capital len nedávno predpovedal, že spomínaná aktualizácia pomôže Etheru prekonať Bitcoin a stane sa tak najväčšou kryptomenou. V rozhovore pre Reuters uviedol, že ETH má ako novšia kryptomena so širokou škálou využiteľnosti a EIP-1559 obrovský potenciál, aby jeho predpoveď premietla v dohľadnom čase do reality.

EIP-1559 je jednou z celkovo piatich EIP v rámci aktualizácie Ethereum London a predstavuje kľúčovú zmenu existujúcej štruktúry poplatkov na tejto sieti. Zavádza minimálny poplatok za odosielanie transakcií v sieti Ethereum a odkláňa od systému ponúk, ktorý v súčasnosti umožňuje ťažiarom uprednostňovať najvyššie ponuky. Aktualizácia EIP-1559 je navrhnutá tak, aby programovo prispôsobila používateľov tak, že za každý vyťažený blok zaplatia najnižší možný poplatok a má tak potenciál urobiť z ETH skutočne deflačné aktívum.

Morehead ďalej tvrdí, že budeme svedkami stavu, kde používatelia, ktorí hľadajú úložisko pre svoje bohatstvo uprednostnia Ether pred Bitcoinom. Prechodom na Ethereum 2.0 zároveň výrazne klesne úroveň spotreby energie pri ťažbe (hlavne v porovnaní s Bitcoinom), pričom otázka dopadov ťažby kryptomien na životné prostredie sa v posledných mesiacoch dostala do popredia a javí sa ako extrémne dôležitá aj z pohľadu investorov. Za rovnako dôležitú považuje aj širokú implementáciu Etheru v aplikáciách decentralizovaných financií, ktorá určite pomôže ETH v ďalšom raste.