Krypto burza Bilaxy bola hacknutá, prišla o kryptomeny v hodnote 21 miliónov dolárov

03.09.2021

Bilaxy je pomerne menšou kryptomenovou burzou z Hong Kongu. Tá mala podľa informácii prísť v sobotu tento víkend o približne 21 miliónov dolárov, ktoré boli premiestnené z hot peňaženiek burzy Bilaxy na adresu neznámeho hackera. Podľa niektorých používateľov burzy ale mohlo dôjsť ku oveľa horšiemu hacku, ktorý by mohol mať výšku až 450 miliónov dolárov. To ale nie je zatiaľ potvrdené a ide skôr o špekulácie.

Daný hacker sa mal obohatiť o viac ako 295 typov ERC-20 tokenov. Medzi nimi bol napríklad aj token Hoge (HOGE), ktorého predstavitelia sa vyjadrili, že prišli o všetky tokeny, ktoré boli na danej burze. Aj kvôli tomu sa prepadla cena tohto tokenu o viac ako 35 %.

Podľa oficiálnych správ, ktoré vydala práve poškodená burza, sa aktuálne Bilaxy rozhodla všetky svoje tokeny premiestniť na cold walletky, z ktorých sa bude hackerom kradnúť kryptomeny oveľa ťažšie. Daná burza na svojom telegrame taktiež informovala, že sa rozhodla pozastaviť výbery a takisto varovala aj svojich používateľov, aby sa nepokúšali o akékoľvek presuny či výbery z burzy.

Navyše sa Bilaxy vyjadrila, že bude daný prípad vyšetrovať minimálne dva týždne. Okrem snahy dopátrať sa ku páchateľovi sa má daná burza takisto pokúšať aj o to, aby vylepšila svoju bezpečnosť a zmenila svoju architektúru. K tomu by im mal pomôcť aj nový bezpečnostný tím, ktorý už daná burza mala kontaktovať. Napriek tomu ale tieto udalosti určite burze Bilaxy na kredibilite nepridajú.