Krypto články 18. Apríl 2021 - Spoločnosť Rotchild Investment nakupuje Bitcoin a Ethereum, Bitcoin podľa kapitalizácie má väčšiu hodnotu ako FacebookPodľa Yield Farming práve za vysokými ziskami je aj vysoké riziko, Centrálna banka Turecka zakazuje Bitcoi

18.04.2021

Centrálne banky celeho sveta ktoré sú práve centralizované nemajú radi práve decentralizvané meny ako Bitcoin a Ethereum. Už to začína a prvé centrálne banky začínajú zakazovať decentralizované systémy. Tentoraz sa jedná o Tureckú centrálnu banku ktorá nebude v Turecku dovoľovať platby v kryptomenách ako je BITCOIN, Ethereum, Litecoin a ďalšie kryptomeny. Táto správa pravdepodobne aj znížila kapitalizáciu kryptomien o približne 10%. 

Bitcoin s celkovou tržnou kapitalizáciou viac ako 1,1 bilióna dolárov predbehol už aj spoločnosť Facebook. Zaradil sa tak vo svetom rebríčku na 6. miesto a pred ním sú už len giganti ako Apple, Microsoft, Amazon a Google. 

Spoločnosť Rothschild Investment Corporation má v správe približne 1,1 miliardy dolárov a aktuálne investovala približne 4,75 miliónov dolárov do Etherea a navýšila aj svoju pozíciou v Bitcoine. 

Nie nadarmo sa v Yield Farmingu hovorí "High risk, high reward" aj pre toto sa darí tak kryptomenám v poslednej dobe.