Krypto klesá, ale akcie spoločnosti FAANG Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Google stratili 1 bilión dolárov

18.12.2018

Krypto trh klesá, ale akcie spoločnosti FAANG - Facebook, Amazon, Apple, Netflix a Google stratili 1 bilión dolárov

V súčastnej dobe akcie spoločnosti FAANG stratili oveľa viac ako celý krypto trh. Kryptotrh klesol z 800 miliárd na terajších 100 miliárd dolárov. Ako mnohí odborníci tvrdia, že nielen kryptomeny sa nachádzajú v bubline. V roku 2008 množstvo finančných aktív kleslo nižšie, ako sme očakávali podobne sa to môže prejaviť aj v blízkej dobe, keď začne trh klesať. Trh kryptomien je v aktuálnej dobe relatívne malý oproti iným trhom napríklad akciovému, nehnuteľnostnému a derivatnemu.

Zo všetkých týchto digitálno technických firiem, ktoré tvoria FAANG, sa spoločnosť Netflix ukázala ako jedna z najhorších. Netflix klesol o neuveriteľných o 34,8%, za ním nasledovala Facebook, ktorá v tomto roku má veľké množstvo problémov. Facebook klesol o 33,7% za rovnaký časový úsek. Apple na tom nieje o nič lepšie ten klesol o 26,8% z dôvodu poklesu nových Iphonov.

Aj v USA sa celý trh, ktorý zahrňuje S&P500 a NASDAQ 100 prepadol približne o 10%.

Čo bude nasledovať v najbližšom období? Je dosť možné, akcie veľkých spoločností budú naďalej klesať, keďže v bíčom trende boli od roku 2009 s menšími korekciami. Je možné, aby trh rástol neustále? Na to si musí zodpovedať každý z nás.