Krypto novinky 12. Január

12.01.2019

Hlavné mesto Mongolska plánuje začať spoluprácu s blockchainovou spoločnosťou z Južnej Kórey. Mongolsko toto spoluprácou plánuje používanie stablecoinu Terra pre nové služby a zmenu v prevode peňazí.

Partner digitálnej burzy Huobi pre kryptomeny zvaný HBUS plánuje zmeniť názov domény svojej služby. Názov tohto amerického partnera viete nájsť stále s doménou HBUS.com, avšak sa onedlho zmení na huobi com

Aj napriek medvediemu trhu každým dňom na svete pribudne v priemere 4,9 nových automatov na kryptomeny ATM. Celkový počet podľa radaru Coin ATM Radar už presiahol číslo 4000.

V Číne budú platiť od 15. februára nové regulácie pre firmy, startupy a aplikácie zabezpečujúce rôzne služby ohľadom Blockchain technológie. Informácie o svojich serverových adresách a taktiež doménach musia zverejniť pre štátnu regulatívnu komisiu CAC.

V mestskej štvrti New Yorku Mantattan bude vybudované centrum pre technológiu Blockchain zamerané najmä na vzdelávanie. O vznik tohto centra Blockchainu sa zaslúži najmä mestská korporácia pre ekonomický rast mesta NYCED.