Krypto novinky 22. Január

22.01.2019

Hlavný finančný riaditeľ (Chief Financial Officer alebo CFO) krypto burzy Huobi- Chris Lee dnes na prezentácii v Singapore informoval verejnosť o tohtoročných plánoch burzy. Jedným z nich je aktualizácia obchodnej platformy a ďalším plánom je vytvorenie vlastného stablecoinu.

Tradelens je blockchainová platforma vytvorená pomocou IBM a Maersk, ktorú začne využívať aj jeden z najväčších prístavov v Európe- Algeciras. Pomôže tak tomuto španielskemu prístavu vybudovať hodnotu nielen pre prepravné spoločnosti, logistických operátorov, ale aj pre zasielateľov tovaru a prepravcov.

Dnes začalo výročné stretnutie svetového ekonomického fóra v Švajčiarsku, konkrétne v Davos- Klosters. Toto stretnutie sa koná až do 25. Januára, kde sa stretnú účastníci z rôznych vlád a taktiež svetových spoločností, aby stanovili svoje priority pre tento rok a taktiež vývoj priemyselných, svetových a aj regionálnych programov.

Výkonná riaditeľka (CEO- Chief Executive Officer) burzy cenných papierov Nasdaq dnes na Svetovom ekonomickom fóre povedala, že kryptomeny by mali dostať šancu stať sa udržateľnými do budúcnosti. Adena Friedman taktiež dodala, že Nasdaq považuje kryptomeny za neoddeliteľnú súčasť budúcnosti.