Krypto novinky 27. Apríl

27.04.2019

Kryptomenová burza Bitfinex stiahla zo svojích cold wallets peňaženiek veľké množstvo Bitcoinov a Ethereá v sume takmer 90 miliónov dolárov. Toto stiahnutie šokuje mnohých krypto fanúšikov a taktiež generálny prokurátor v New York štáte podal obvinenie.

Facebook Coin o ktorom sa hovorí najmä poslednú dobu zaujíma mnohých používateľov internetu. Napríklad Wei Zhou sa obáva, že táto mena má byť centralizovaná. Wei Zhou tak ako Mark Zuckerberg študoval na univerzite Harvard a bol medzi prvými používateľmi socialnej siete Facebook. Zhou si myslí, že Facebook Coin buzde mať ďaleko od blockchainu a reálnych kryptomien. Je otázne či bude Facebook Coin decentralizovaná kryptomena a prinesie do sveta kryptomien nové veci.

Existujú mnohé mapy, ktoré ukazuju zastupenie regulácií, počet bitcoinmatov, zdaňovanie kryptomien, mapy ťažby kryptomien a podľa vyhľadávania podľa krajín. Vedúce krajiny v počte krypto búrz sú najmä: UK, Singapúr, Hongkong, USA a Japonsko.

CEO Krypto burzy Bitfinex si myslí, že cena kryptomeny Bitcoin BTC, môže kľudne klesnúť až na sumu 1000 dolárov. Včera aj generálny prokurátor štátu New York podal obvinenie tejto burzy k veľkej manipulácie. Je ťažké povedať, či cena najväčšej kryptomeny Bitcoin poôjde nadol alebo hore. Veľa krypto analytikov verí. že už nasledujúci rok Bitcoin dá nové ATH.