Krypto novinky 3. Máj

03.05.2019

Ethereum môže v blízkej budúcnosti zaznamenať obrovský potenciál, z toho dôvodu, ž ho plánuje využívať spoločnosť Amazon. Výhodou Etherea je vytváranie a spravovanie škalovacích sieti na blockchaine. Amazon sa rozhodol pre Ethereum najmä pre vsoko distribuované siete pri ktorých je veľmi dôležitá transparentnom pre všetkých užívateľov.

Bitcoin cena porástla na úroveň 5800 dolárov a jeho kapitalizácia prekročila 100 miliárd dolárov a aktalna hodnota tejto najznámejšej a najväčej kryptomeny, ktorá sa mnoho krát aj nazýva digitálne zlato sa pohybuje na úrovni 102,8 milárdy usd.

Záujem o kryptomeny celosvetov rastie, zvýšený záujem je aj pri mnohých väších spoločnostiach. Výsledky prieskumu Fidelity Digital Assets priniesli veľmi prekvapujúce výsledky o kryptomenách. Veľmi pozitívnou správou je že takmer 7 z 10 respodentov, je že sú im niektore z vlastnosti digitálnych aktív zaujimavé a prítažlivé. Takmer 50% si uvedumuje, že kryptomeny sú inovatívna technológia. Takmer 75% finančných poradcov hovorí o ich atraktívnosti. Viac ako 75% respodentov uviedlo, že bezpečnosť a uschovanie krytomien je pre nich najdôležitejší faktor.