Krypto novinky 6. Máj

06.05.2019

Po tom čo Bitfinex manipuloval s Tetherom ceny, tak sa Coinmarketcap rozhodol dáta z Bitfinexu nebude naďalej využívať. Pred nedávno sa zistilo, že okolo 60% objemov ukazovali nezmyselne vysoké obraty. Dosť zujimavé, je že Bitcoin na Bitfinexu bol drahší o 300 doolárov ako na iných burzách.

Krypto burza Bitfinex plánuje vydať svoj vlastný token LEO. Vo svojom dokumente uvádza, že do predaja uvoľní tokeny v hodnote 1 miliardy dolárov. Jeden token LEO by mal stáť 1 dolár a malo by sa jednať o stablecoin. Bitfinex čelí aj obvineniu v USA ohľadom manipulovania cien s kryptomenami a má aj zmrazené aktíva v objeme 850 miliónov amerických dolárov.

Bitcoin sa pohybuje na úrovni 5700 dolárov jeho dominancia je 55,7%. Za ním nasleduje Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash a ďalšie.

Cieľ krypto spoločnosti Ripple je pretlačiť svoju technológiu blockchain do bankového sektora. Ripple blockchain ma mnoho výhod oproti klasickému bankovému systému najmä čo sa týka rýchlosti a ceny transakcií. Ripple spolupracuje v mnohými veľkými korporáciami, spoločnosťami ale aj bankami. V poslednej dobe uzavrela spoluprácu aj s firmou Ria Money, ktorá je gigant v cezhraničných prevodov s každodenným objemom transakcií o výške približne 40 miliárd.