Krypto novinky 9. Január

09.01.2019

Li Ka- Shing je jedným z najbohatších mužov sveta v top 25. Aj on patrí k fanúšikom Blockchain technológie a oznámil, že plánuje investovať do Bakkt burzy, ktorá sa tak stane jeho treťou investíciou spomedzi Blockchain startupov.

Americká škola v Connecticute dostala dotáciu v hodnote 10 tisíc dolárov. Veľkou výhodou tejto dotácie je jej forma, a to v kryptomene Bitcoin, keďže sa v budúcnosti očakáva jej nárast.

Vo februári sú plánované zmeny sankcií pre Rusko zo strany USA. Podľa Vladislav Ginko, ktorý je súčasťou ruskej akadémie národného hospodárstva a verejnej správy, by tieto zmeny mohli priniesť veľké investície vlády do digitálneho zlata, čiže Bitcoinu (BTC).

Softvérová spoločnosť BitTorrent sa minulý rok stala súčasťou Tronu a tento rok prichádza s novinkou. Vytvorili svoj vlastný token BitTorrent alebo BTT, ktorý plánujú spustiť s pomocou platform Binance Launchpad. Táto platforma informovala o plánoch podporovať novo vznikajúce kryptomeny.

Guvernér štátu New York plánuje vytvoriť pracovnú skupinu pre kryptomeny, ktorá by pomáhala investorom a zároveň by rozvíjala Blockchain technológiu.