KRYPTO popularita je závislá podľa veku ukazuje prieskum v Amerike

26.12.2021

Rovnaký prieskum sa ale takisto zameral aj na iné generácie. A v tých boli výsledky oveľa menej naklonené na stranu kryptomien. Napríklad iba 25 % z generácie X (narodenie medzi 1965 až 1985) vlastní kryptomeny, pričom generácia baby boomerov (1945 až 1965) vlastní kryptomeny iba v 4 %.

Dva dôvody, prečo tomu môže byť tak sme uviedli už v úvode. Faktom ale zostáva, že staršie generácie sa do takejto investície určite nebudú hrnúť. Nie je totižto dôvod, aby investovali do aktív, ktoré nielenže nepoznajú, ale je viac ako pravdepodobné, že im ani nerozumejú (česť výnimkám). Navyše potreba hazardu, gamblingu či špekulácie je u starších investorov oveľa menšia, ako u mladších.

Pre kryptomeny je to ale samozrejme len dobre. Tieto aktíva nepotrebujú, aby do nich všetci investovali. Ale aby ich ľudia najmä používali, čo aktuálne určite robia hlavne mladšie generácie.

Extrémne tlačenie peňazí bolo určite dôvodom, prečo sa dostali peniaze aj do projektov ako Dogecoin či Shiba Inu. Niekoľko rôznych stimulačných šekov, ktoré sme mohli vidieť napríklad v USA, pomohli k ročnému rastu príjmu domácnosti. To je vidno okrem USA napríklad aj v krajinách ako Kanada či G7 krajiny. Priemerná domácnosť si totižto v posledných...

Jednoduchá odpoveď na túto otázku asi neexistuje. Nikto totižto nemôže s určitosťou vedieť, čo spôsobilo rast práve tohto prinajmenšom zaujímavého subsektora v kryptomenovom svete. Pokiaľ sa ale človek podrobne pozrie na to, čo sa v poslednom roku udialo, tak sa určite dajú nájsť dôvody či faktory, ktoré mohli rast memecoinov podporiť.

Posledný rok priniesol niekoľko trendov, ktoré sme mohli vidieť v kryptomenovom svete. Prvé mesiace sa svet sústredil najmä na decentralizované financie (DeFi). Následne bola počas leta pozornosť zameraná najmä na non-fungible tokens (NFT), aby sa po oznámení Marka Zuckerberga všetko zmenilo a ľudia sa začali pozerať len na metaverse.

Kryptomenová komunita si za posledný rok zvykla na to, že raz za čas nájde na Twitteri Elona Muska tweet, ktorý či už nápadne alebo menej nápadne shilluje projekty ako Dogecoin či Shiba Inu. Iba pred pár dňami sme napríklad videli na jeho profile tweet, ktorý hovoril o tom, že Tesla pracuje na merchi spojenom s Dogecoinom. Aj napriek tomu sa...

Skúseným používateľov navyše kryptomeny ponúkajú extrémne veľa možností, ako svoje prostriedky zhodnocovať v digitálnom svete. Môžu využívať trading, staking, mining a zapojiť sa do množstva ďalších príležitostí, ktoré toto odvetvie ponúka každému. Vo svete navyše vzniká množstvo nových kryptomenových projektov, pri ktorých v prípade ich úspechu...

Stellar je podobný ako väčšina decentralizovaných platobných technológií. Sieť funguje prostredníctvom decentralizovaných serverov s distribuovanou knihou, ktorá sa aktualizuje každých 2 až 5 sekúnd medzi všetkými uzlami. Najvýznamnejší rozlišovací faktor medzi Stellar a Bitcoinom je jeho konsenzus protokol.