KRYPTO popularita je závislá podľa veku ukazuje prieskum v Amerike

26.12.2021

Rovnaký prieskum sa ale takisto zameral aj na iné generácie. A v tých boli výsledky oveľa menej naklonené na stranu kryptomien. Napríklad iba 25 % z generácie X (narodenie medzi 1965 až 1985) vlastní kryptomeny, pričom generácia baby boomerov (1945 až 1965) vlastní kryptomeny iba v 4 %.

Dva dôvody, prečo tomu môže byť tak sme uviedli už v úvode. Faktom ale zostáva, že staršie generácie sa do takejto investície určite nebudú hrnúť. Nie je totižto dôvod, aby investovali do aktív, ktoré nielenže nepoznajú, ale je viac ako pravdepodobné, že im ani nerozumejú (česť výnimkám). Navyše potreba hazardu, gamblingu či špekulácie je u starších investorov oveľa menšia, ako u mladších.

Pre kryptomeny je to ale samozrejme len dobre. Tieto aktíva nepotrebujú, aby do nich všetci investovali. Ale aby ich ľudia najmä používali, čo aktuálne určite robia hlavne mladšie generácie.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.