Krypto projekt Origin Protokol

26.09.2021

Ďalší článok obsahujúci fundamentálnu analýzu jednej z kryptomien s veľkým potenciálom. Pokiaľ ste ešte nepočuli o projekte Origin Protocol, tak tento článok vám prinesie všetky potrebné detaily o tom, čo sa tento projekt snaží dosiahnuť.

Cieľom tímu za Origin Protocol je vytvoriť peer-to-peer zdieľaný ekonomický systém s decentralizovanými platformami. Ich hlavným cieľom je vybudovať protokol, ktorého zameranie by bolo zmeniť aktuálny zdieľaný ekonomický systém (ako napríklad zdieľanie áut, bytov, služieb a podobne).

Navyše tím verí, že používatelia by mali mať úplnú kontrolu nad ich zdieľanými dátami. Od 90.tych rokov minulého storočia mali inovácie vrámci tohto segmentu extrémne stagnovať, pričom Origin sa pokúsi túto stagnáciu úplne zmeniť. Cieľom tohto tímu je úplne zmeniť spôsob akým tento sektor funguje a poskytnúť užívateľom zlepšenú verziu zdieľaného ekonomického systému a zlepšenie tak využívania produktov a služieb z tohto sektora. Vytvorený protokol by mal pomáhať najmä s automatizáciou všetkých procesov vrámci Originu a pomáhal by tak napríklad so zaradením identity užívateľov, ponukami, dôveryhodnosťou užívateľov a podobne. Tento protokol takisto umožní používateľom aby sa stretli alebo komunikovali a prípadne vyriešili akékoľvek transakcie a prevody bez toho, aby bola potrebná tretia strana na overenie transakcie.

Samozrejme, že takéto aplikácie alebo platformy už existujú. Príkladmi sú Uber, Airbnb alebo Fiverr, avšak podľa zakladateľov Originu majú tieto platformy hneď niekoľko chýb. Jednou je najmä speňaženie hodnoty, ktorú užívatelia vytvárajú. Napríklad Airbnb má mať poplatky vo výške až 5-15% pre hostí a zhruba 3-5% pre inzerujúcich z každej objednávky. Dokopy by tak mohla táto spoločnosť z jednej transakcie obdŕžať až viac ako 20%. Podobne je to aj pri online cestovných agentúrach ako napríklad Expedia alebo Booking.com, ktoré od afiliačných hotelov získavajú niekedy poplatky až 20-30% z hodnoty transakcie. Navyše, všetky takéto platformy a online miesta majú prístup ku obrovskému množstvu dát, ktoré môžu využiť ako ďalšiu možnosť príjmu.

Kombinácia všetkých negatív, ktoré sú aktuálne vidno v tomto svete je hlavným dôvodom, prečo v ňom nie je dostatok inovácie. Navyše, pokiaľ sa jedna spoločnosť (ako napríklad Airbnb alebo Uber) dostane do čela, je schopná si vytvoriť akýsi neohrozený monopol, čo opäť spôsobí, že inovácia vrámci tohto sektora stagnuje. Cieľom Originu je odstrániť tieto nerovnomernosti.

Takisto sa Origin Protocol pokúsi najmä o vytvorenie prijateľného prostredia pre svojich partnerov a používateľov, ktorí budú môcť tento projekt využívať aj na tvorbu vlastných Dapps alebo dokonca celý biznis iba prostredníctvom ich protokolu. Z dlhodobého hľadiska má tento protokol slúžiť ako centrálny hub pre prístup ku všetkým inzerátom a záznamom z daného blockchainu.

OGN token je jedným z mnoha ERC20 tokenov. V tomto projekte bude OGN token používaný ako platidlo pre všetky transakcie vytvorené prostredníctvom daného protokolu. Rovnako však bude umožnené aj vytvorenie ďalších tokenov účastníkmi na blockchaine. Používatelia budú takisto odmeňovaní prostredníctvom referal linkov za pozývanie nových používateľov, pričom celkové odmeny majú postupne klesať. Aj takýmto krokom chce však tím docieliť istú mieru adopcie. Rovnako budú odmeňovaní aj tí užívatelia, ktorí budú využívať daný protokol na tvorbu svojich vlastných projektov (napríklad Dapps). Platforma tohto projektu bude takisto slúži na transfery medzi veľkými korporačnými spoločnosťami a individuálnymi kupcami/predajcami.

Najväčšia hodnota peňazí sa nachádza v Nehnuteľnostiach, Akciách, Dlhopisoch.... Tu je ich veľký prehľad:

Nehnuteľnosti s celkovou kapitalizáciou 326 biliónov dolárov dominujú celému trhu.
2. miesto patrí Dlhu ktorý atakuje astronomické hodnoty a to niečo málo cez 300 biliónov dolárov
Akcie sú v objeme 56 biliónov dolárov, pričom v aktuálnej dobe ich...

Popularita Krypto Stakingu za posledné dva roky sa posunula o veľký krok vpred. Kryptomenový staking znamená že, pri držaní kryptomien na peňaženke alebo burze dostanete odmenu vo forme určitého percenta ktorí sa líši od danej kryptomeny a platformy kde je Kryptomena umiestnená. Preto prinášame prehľad tých najväčších Krypto providerov na trhu.