Krypto správy 8. December

08.12.2019

Ethereum má za sebou hard fork Instanbul. Ethereum sa chystá prejsť na Ethereum 2.0, ktorý sa môže uskutočniť v roku 2020 alebo 2021. Ethereum prináša šesť hlavných zmien a vylepšení. Ethereum pri prechode na Ethereum 2.0 sa automaticky presunie. Už teraz v spoločnosti Ethereum pracuje 2x viac developérov a zamestnancov ako u najväčšej a najznámejšej kryptomene Bitcoin. 

 Deutche banka na svojom webe zverejnila vízie pre rok 2030. Do reportu, ktorý vložila na stránku 4. Decembra sú témy, ktoré sa týkajú kryptomien. Napríklad je ta článok s názvom Koniec FIAT peňazí na strane 10. Je tam aj článok o kryptomenách na strane 58. Podľa Deutche banky sa začne v blízkej dobe veľmi populárne investovanie do kryptomien a zlata. Na strane 58 sú podľa DB kryptomeny peniazmi 21. storočia. V reporte sa nachádza aj graf, kde je porovnaný internet vs blockchain, implementácia týchto technológií je podobná. Podľa grafu už v tejto dobe je vytvorených niečo cez 50 miliónov blockchain adries a v roku 2030 má ich byť niečo viac ako 250 miliónov. Rok 2035 môže priniesť 400 miliónov adries. Je to otázne či sa také množstvo bude týkať ľudí ktorí budú používať Blockchain alebo počet adries. V dobe internetu toto číslo môže byť omnoho vyššie a kľudne podľa nášho názoru môže mať blockchain peňaženku aj 1 miliarda ľudí do roku 2030. 

Na Dubaj Expo 2020 sa má preberať technológia kryptomien a blockchainu. Už aj UAE banka si myslí, že zmena prichádza v tomto obore. Posledné 2 roky začínajú na krypto vlnu naskakovať viaceré banky. Cieľom bánk je pravdepodobne naskočiť na vlak s cieľom, aby im neutiekol.