Krypto správy dňa 9. Máj 2019

09.05.2019

Bitcoin naďdalej stúpa a jeho cena preskočila cez hranicu 6000 doárov. Bitcoin dominancia je 57,4% a ostatné altcoiny stagnujú a klesajú. Bitcoin za dnešný deň šiel o 2% hore. Altcoiny poslednú dobu sú za zaujimavú cenu, napríklad EOS je stále pod 5usd, Monero 65 dolárov, NEO 9 dolárov.

Guvernér ECB Mário Drafhi sa vyjadril na kryptomenu Bitcoin. Podľa neho Bitcoin je veľmi riziková investícia a nieje to mena. Podľa regulácií su kryptomeny kategorizované ako komodity čo je celkom dobré v EÚ pre kryptomeny.

PayPal pracuje na nejakej novej technológií, no kľudne to môže byť aj Blockchain. Či sa jedná o blockchain technológiu zatiaľ nieje potvrdené. Kedže PayPal je nová internetová banka je v týchto krokoch ešte zdržanlivá. V budúcnosti môžu prísť aj podobné spoločnosti s vlastnými coinami alebo tokenami. Token aj pripravuje aj spoločnosť Facebook.

V poslednej dobe prichádzajú správy ako Bitcoin vs Facebook coin. Facebook coin má byť ako stable coin. Je otázne či bude mať tento coin popularitu vo svete. Doteraz má Facebook problémy s bezpečnosťou, botmi a falošnými účtami. Facebook predával dáta aj 3. osobám rôznym spoločnostiam...