KRYPTO token XLM

26.12.2021

Sieť navrhnutá pre zastúpenie digitálnych aktív prakticky pre akékoľvek globálne meny. Používatelia musia držať malé množstvo XLM, aby používali servis Stellar.

Stellar Lumeny sú prostriedkom výmeny a obchodovateľného majetku. Dôležitejšie je však úloha týchto tokenov v ekosystéme. Lumen je v zásade určený pre požiadavky siete a poplatky za transakcie.

Úplne voľne použiteľný blockchainový systém by bol pre väčšinu serióznych operácií neúčinný. Aby sa zabránilo preťaženiu spamom Stellar blockchainu, boli zabudované malé poplatky do systému Stellar ledger. To umožňuje Stellar zostať rýchlou a efektívnou platobnou službou.

Na každom účte musí byť minimálna časť Lúmenov, aby sa zabránilo negatívnym používateľom v sieti. Transakčné poplatky predstavujú zlomok toho, čo by používatelia mohli očakávať, že zaplatia v poplatkoch za gas Ethereum. Tieto poplatky sú však dostatočne veľké, aby sa zabránilo rozsiahlym útokom na sieť.

Okrem toho Stellar Lumens odstraňuje akékoľvek preferencie voči akejkoľvek národnej mene, čím podporuje globálnu finančnú slobodu a rovnosť.

Extrémne tlačenie peňazí bolo určite dôvodom, prečo sa dostali peniaze aj do projektov ako Dogecoin či Shiba Inu. Niekoľko rôznych stimulačných šekov, ktoré sme mohli vidieť napríklad v USA, pomohli k ročnému rastu príjmu domácnosti. To je vidno okrem USA napríklad aj v krajinách ako Kanada či G7 krajiny. Priemerná domácnosť si totižto v posledných...

Jednoduchá odpoveď na túto otázku asi neexistuje. Nikto totižto nemôže s určitosťou vedieť, čo spôsobilo rast práve tohto prinajmenšom zaujímavého subsektora v kryptomenovom svete. Pokiaľ sa ale človek podrobne pozrie na to, čo sa v poslednom roku udialo, tak sa určite dajú nájsť dôvody či faktory, ktoré mohli rast memecoinov podporiť.

Posledný rok priniesol niekoľko trendov, ktoré sme mohli vidieť v kryptomenovom svete. Prvé mesiace sa svet sústredil najmä na decentralizované financie (DeFi). Následne bola počas leta pozornosť zameraná najmä na non-fungible tokens (NFT), aby sa po oznámení Marka Zuckerberga všetko zmenilo a ľudia sa začali pozerať len na metaverse.

Kryptomenová komunita si za posledný rok zvykla na to, že raz za čas nájde na Twitteri Elona Muska tweet, ktorý či už nápadne alebo menej nápadne shilluje projekty ako Dogecoin či Shiba Inu. Iba pred pár dňami sme napríklad videli na jeho profile tweet, ktorý hovoril o tom, že Tesla pracuje na merchi spojenom s Dogecoinom. Aj napriek tomu sa...

Skúseným používateľov navyše kryptomeny ponúkajú extrémne veľa možností, ako svoje prostriedky zhodnocovať v digitálnom svete. Môžu využívať trading, staking, mining a zapojiť sa do množstva ďalších príležitostí, ktoré toto odvetvie ponúka každému. Vo svete navyše vzniká množstvo nových kryptomenových projektov, pri ktorých v prípade ich úspechu...

Stellar je podobný ako väčšina decentralizovaných platobných technológií. Sieť funguje prostredníctvom decentralizovaných serverov s distribuovanou knihou, ktorá sa aktualizuje každých 2 až 5 sekúnd medzi všetkými uzlami. Najvýznamnejší rozlišovací faktor medzi Stellar a Bitcoinom je jeho konsenzus protokol.