Krypto výučba vo svete

09.11.2021

V poslednom interview pre CNN, ktoré sa konalo 7.novembra, sa Eric Adams vyjadril, že si myslí, že školy by mali napomáhať ku výučbe nových ideológii či spôsobov myslenia. Medzi takéto ideológie by mali podľa neho patriť aj kryptomeny. Podľa neho sú práve kryptomeny novým platobným systémom, ktorý umožňuje platby po celom svete. Taktiež ale upozornil na to, že mladí ľudia nie sú s týmito technológiami až tak zžití, ako sa môže zdať. Vyplýva to z jeho osobnej skúsenosti, kedy za ním mali chodiť najmä mladí ľudia a vypytovať sa ho na to, čo je to blockchain či bitcoiny.

Rovnako sa tiež vyjadril, že aj kvôli tomuto plánuje spraviť čo bude v jeho silách pre to, aby sa z New Yorku stalo kryptomenové mesto. Povedal tiež, že New York jednoducho musí byť stredobodom inovácie či pokroku, nech je to pokrok akýmkoľvek smerom.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...