Kryptomena DOT si pripísala 36% nárast len za posledný týždeň, PREČO?

15.10.2021

Dá sa povedať, že obľúbená kryptomena cenovo zareagovala už v predstihu a za posledný týždeň si pripísala až 36%. Súčasťou tohto rastu je aj 25% skok za posledných 24 hodín. Zásadnou informáciou je aj to, že na vytváranie parachainov je potrebné držať kryptomenu DOT, čo samozrejme zvyšuje dopyt a zároveň tlačí ponuku nadol.

Polkadot je súčasťou skupiny blockchainov, ktoré označujeme ako "Ethereum killers" a patria do nej spolu s Cardanom a Solanou. Práve tieto projekty predstavujú ich najväčšiu konkurenciu a spustenie parachainov je jednou z najväčších konkurenčných výhod, ktorá by mala garantovať úspech projektu. Určite sa budeme zaujímať o to, aké projekty získajú jednotlivé sloty pre parachainy, nakoľko práve to bude do budúcna definovať vývoj Polkadot a ich siete.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.