Kryptomena Ethereum sa chráni voči heckerom a následných útokov

19.02.2022
Rozdiel v činnosti black hat („zlých“) a white hat („dobrých“) hackerov je v princípe veľmi jednoduchý. White hat hacker po nájdení chyby v systéme nepremýšľa, ako by prostredníctvom nej ukradol prostriedky iných a namiesto toho chybu reportuje danej spoločnosti. Prečo by to hacker robil? Je to jednoducho jeho práca, za ktorú získava odmeny a ich častou formou sú takzvané bounty odmeny. Tie ponúka samotná spoločnosť, ktorej daný softvér patrí a snaží sa tak predísť zneužitiu zraniteľností systému niekým, kto by mohol ilegálnou činnosťou napáchať omnoho väčšie škody.

Presne týmto spôsobom len nedávno padla jedna z najväčších odmien aj na sieti Ethereum. Hacker známy pod pseudonymom Saurik (Jay Freeman) objavil chybu na riešení 2. vrstvy Etherea s názvom Optimism. Našiel ju pri kontrole protokolov nano platieb a jednalo sa o naozaj zásadný problém. V prípade, že by túto chybu objavil niekto so zlými úmyslami, bola by to pre Optimism katastrofa.

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.

V prípade, zakúpenia kryptomenien začnete mať zvyčajne otázku, ako bezpečne uschovať svoje kryptomeny, aby o ne neprišlo. Medzi najbezpečnejšie uschovanie kryptomien patrí Bitcoin trezor alebo Ledger. Na trhu sú
Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli...