Kryptomeny 4.10.2020 - Egypťania adoptujú Bitcoin, Európska únia sa pripravuje na digitálne euro, Godfrey očakáva kryptomenový a bitcoinový rast, IOTA sa pripravuje na Smart kontrakty - Kryptomeny novinky

04.10.2020

Politik vo Spojenom Kráľovstve očákava v blízkej dobe rast najväčšej kryptomeny Bitcoin a ostatných kryptomien. Godfrey si mysí, že Bitcoin je stabilita s ktorou treba počítať v blízkej dobe. Centrálne banky uvoľnujú podľa neho na trh veľký objem nekrytých peňazí s cieľom zachrániť ekonomiku pred možnou krízou. 

Počas pandémie v Egypte sa prepadla ich ekonomika do problémov a narástla nezamestnanosť. Veľká časť egypťanov začala sa zaujímať o kryptomeny a Bitcoin. 

Európska centrálna banka povedala, že Európa sa musí pripraviť na digitálne euro. Digitálne euro má pomôcť ekonomike, prostrediu a európskym obyvateľom.

Už 76% ťažiarov používa na ťažbu kryptomeny Bitcoin energiu z obnoviteľných zdrojov. Doteraz sa aktivisti oháňali teóriami, že ťažba BTC je neuveriteľne negatívne a znečistuje životné prostredie.