Kryptomeny novinky 19. Apríl 2021 - Švajčiarská AXA dovoluje platby v kryptomene Bitcoin, Môže dosiahnúť BITCOIN hranicu 100 tisíc dolárov ešte tento rok?, Kryptomene BNB sa neuveriteľne darí jej zhodnotenie za rok dosahuje 100- násobok!, Krypto kapitaliz

19.04.2021

Kryptomenová kapitalizácia je stalé nad hranicou 2 bilióny dolárov tj. 2000 miliárd dolárov a neustále rastia. Bitcoin dominancia sa pohybuje ana úrovni približné 51%. Za BTC podľa kapitalizácie nasleduje ETHEREUM kde jeho % z kryptomenového trhu je 12%. Ostatným približne 10 000 kryptomien tak zostáva kapitalizácia v objeme 37%.

Cena BNB tokenu dosiahla niečo cez 500 dolárov. pomer medzi trhovou kapitalizáciou Etherea a Binance Coinu sa za posledné 4 mesiace výrazne zmenil. Zatiaľ čo začiatkom roku netvorila trhová kapitalizácia Binance Coinu ani 5% voči ETH, aktuálne tvorí už viac ako 35%.

Poisťovací gigant AXA, ktorý je druhou najväčšou spoločnosťou tohto druhu v Európe, sa rozhodol umožniť platbu prostredníctvom Bitcoinu pre svojich klientov. K tomuto kroku sa odhodlali švajčiarske pobočky tejto poisťovne, AXA Switzerland, ktoré uzavreli spoluprácu s Bitcoin Suisse. 

Neuveriteľne sa darí aj kryptomene DOGECOIN ktorá je umelo vyPumpovaná a zaznamenala zvýšenie hodnoty o 200x len za posledný rok. Elon Musk ju podporuje najvac na svojom Twitteri a investori nakupujú :D :D :D.