Kryptomeny novinky 5. Január

05.01.2019

Halo Holdings, spoločnosť štátu Abu- Dhabi, začala spolupracovať s AMD spoločnosťou, krorá sa špecializuje na počítačové procesory a taktiež s Blockchain spoločnosťou ConsenSys vyvýjajúca aplikácie a služby pre softvér. Táto spolupráca by mala priniesť vytvorenie novej infraštruktúry založenú na Blockchain technológií pre verejný a súkromný sektor.

Za Monero (XMR) kryptomenu si môžeš kúpiť najviac hranú hry roku 2018 Fortnite v obchodoch Merch, ktoré začali akceptovať platby v tejto kryptomene.

Tento mesiac čaká krypto Ethereum (ETH) hard-fork, a to až trikrát. Prvý sa bude konať 11.januára, druhý nazvaný Ethereum Nowa Fork 12. januára a posledný je naplánovaný na 16.januára.

Newyorská burza cenných papierov umožní kúpu akcií známej automobilovej a energetickej spoločnosti Tesla za ERC-20 tokens. Túto možnosť by taktiež plánuje priniesť americká burza cenných papierov Nasdaq.

Dr.Exchange spolupracuje s burzou Nasdaq na vývoji novej obchodnej platformy, ktorá prinesie obchodovanie s kryptomenami. Jej spustenie je naplánované už na 7.januára.