Kryptomeny novinky dňa 5. Máj

05.05.2019

Podľa posledných informácií vývojari najväčšej socialnej siete na svete Facebook naďalej pracujú na tvorbe Facebook Coinu. Nový Coin od tejto spoločnosti by mal byť ako stable coin a mal by byť krytý dolárom. Facebook mal osloviť dve spoločnosti VISA a Mastercard v oblasti online platieb. Plánom spoločnosti je získať jednu miliardu tento projekt.

CTO známej krypto burzy Coinbase odchádza z funkcie. Balaji Srinivasan 3. Mája ohlásil svoj odchod, cez platformi Twitter napísal že sa mu pracovalo v spoločnosti dobre ale chce sa vrátiť do kľudnejšieho života. Posledné obdobie krypto zmenáreň Coinbase opustili už traja významný predstavitelia.

Krypto burza Binance v blízke dobe spustí obchodovanie na páku pre 9 obchodných párov. Medzi obchodnými pármi by mal byť Bitcoin/Tether BTC/USDT, Binance Coin/Bitcoin BNB/BTC, Ethereum/ Bitcoin ETH/BTC, Ethereum/ Tether ETH/USDT, Tron/Bitcoin TRX/BTC, Tron/ Tether TRX/USDT, XRP/BTC, XRP/USDT, XRP s Bitcoinom a Tetherom. Túto informáciu aj povrdil Changpeng Zhao, burza Binance aj vo svojom White-Peper sľúbila svojím obchodníkom futures už dávnejšie.