KRYPTOMENY sa stanú každo-dennou súčasťou života

19.10.2021

Kryptomeny od svojho vzniku prešli extrémne rýchlym a často turbulentným vývojom, ktorý do istej miery sledujeme aj dnes. Napriek tomu, čo sa im za tento krátky čas podarilo dokázať, môžeme aj dnes vidieť množstvo názorov, v ktorých je prezentované, že kryptomeny sú akýmsi "módnym" výstrelkom určitej malej skupiny ľudí. Ako fanúšikovia kryptomien ste sa už stretli s tým, že vám niekto povedal, že Bitcoin vlastní iba malá časť populácie, ktorá sníva o jeho budúcej sláve. Problémom je, že v médiách a na verejnosti sa často komunikujú iba veľké cenové výkyvy a omnoho menej sa hovorí o reálnej pridanej hodnote, ktorú niektoré kryptomeny do ekonomiky prinášajú. Zároveň sa v tomto komunikačnom šume stráca aj neustále rastúci počet ľudí a inštitúcii, ktorí na kryptomenový trh vstupujú. Bežnému človeku sa tak môže aj dnes zdať, že kryptomeny sú záležitosťou pár tisíc programátorov a nadšencov.

Podľa spoločnosti Nansen, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, aktuálne uvádza, že 55% celkového množstva kryptomeny Ethereum (ETH) je na kryptomenových burzách Coinbase a Binance. Graf zverejnený touto spoločnosťou zaoberajúcou sa analýzou blockchainu ukazuje, že 35 % množstva kryptomeny Ethereum je zakotvených na burze Coinbase, zatiaľ čo 20 %...

Posledný týždeň sa niektorím Kryptomenám darilo, ďalším nie. Tu je rebríček TOP kryptomenien ktoré klesali alebo rástli za posledný týždeň:
1.💰 Bitcoin : 3.51%
2.💰 ETH : -0.62%
3.💰 BNB : 6.26%
4.💰XRP : 2.49%
5.💰 Cardano : 6.20%
6.💰 Doge : 5.84%
7.💰Polygon : 18.42%
8.💰Solana : 5.60%
9.💰Polkadot : 5.86%...

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.