Kryptomeny správy dňa 2. September 2019

02.09.2019

Krypto trh je na hodnote 252 miliárd dolárov. Bitcoin naďalej vedie v dominancii a jeho dominancia je 69,5%. BTC je na sume 9 800 dolárov. Na trhu je dosť veľká panika a mnoho trejderov je zmetených a je otázne či nepôjde Bitcoin dole až na 8000 dolárov. Za Bitcoinom nasleduje Ethereum, ktorého hodnota je 171 dolárov, XRP je na hodnote 25centov, Bitcoin Cash 286usd, Litecoin 65usd, Binance Coin 21usd. 

Ron Paul, ktorý sa dlhú dobu zaoberá investíciami pridal tweet ohľadom toho aby ľudia oinvestovali do Bitcoinu. Podľa Rona Paula ekonomika v Spojených štátov sa nevyvýja dobre a je dobre nakupovať aj kryptomeny. 

Na trh začínajú prichádzať nové 5G telefóny s vyžitím tejto novej technológie. Ťahačom má byť práve Čína, ktorá rozvíja Blockchain veľkou rýchlosťou. Čína si svetovo registruje viac Blockchain patentov ako USA. 

Krypto burza a krypto zmenárňa Coinbase má obavy či nebude musieť odísť zo svojou základňou z Veľkej Británií. Coinbase má obavu či bude možné po Brexite posielať prostriedky do tejto krajiny a z krajiny. Ak budú dohody naďalej zostane vo Veľkej Británií.