Kryptomeny sú super investícia pre všetkých

05.11.2021

Na jednu z otázok v danom prieskume odpovedalo až takmer 17 700 respondentov. Tá sa pritom pýtala najmä na vzťah voči kryptomenovým investíciám najmä z pohľadu času a toho, ako plánujú svoje kryptomeny používať. 28 % respondentov, ktorí na túto otázku odpovedali povedali, že vnímajú kryptomeny ako dlhodobú investíciu, zatiaľ čo 23 % v nich vidí krátkodobú investíciu. Približne 16 % vníma kryptomeny ako jednoduchý, rýchly a bezpečný spôsob pre transakcie. 12 % opýtaných vlastní kryptomeny aby získali akúsi slobodu od vlády a získali tak pocit sebakontroly, pričom 11 % drží kryptomeny ako hedž proti rôznym ekonomickým dopadom. Zvyšných 11 % svoje dôvody neudáva alebo sú veľmi špecifické.

Aj tu sa tak potvrdzuje, že kryptomeny vedia byť využívané alebo držané z viacerých dôvodov na základe toho, čo používateľom vyhovuje najviac. Rovnako ale daný prieskum poukázal najmä na fakt, že kryptomeny sa stali pre istú časť obyvateľstva v USA aj spôsobom, ako si finančne prilepšiť, čo je určite niečo, o čo sa z dlhodobého hľadiska kryptomeny pokúšajú.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...

A opäť tu máme túto tému. O zákaze kryptomien v Indii sa hovorí už takmer celý rok, avšak ku žiadnym konkrétnym krokom ešte zatiaľ nedošlo a to aj napriek tomu, že to dlho vyzeralo, že táto situácia v daný "ban" už povedie. To sa ale naopak nestalo, no a keďže sa návrh zákona s názvom "The Cryptocurrency and Regulation...