Kryptomeny vyhravajú v Amerike

06.11.2021

O tom svedčí napríklad aj samotný fakt, že práve v Miami sa uskutočnila najväčšia kryptomenová konferencia v histórii, Bitcoin 2021. Aj na nej Francis Suarez vystúpil, pričom už vtedy poukázal na fakt, že plánuje z Miami spraviť kryptomenový hub. Aj preto sa rozhodol schváliť zákon, podľa ktorého sa v danom meste bude dať platiť časť dane práve prostredníctvom Bitcoinu.

Všetky takéto rozhodnutia ale od teraz budú práve kvôli vstupu Erica Adamsa pravdepodobne vnímané ako súboj o to, komu sa podarí "postaviť kryptomenový hub" skôr. Pokiaľ ale Adams a Suarez nebudú zbytočne investovať veľa času do tvorby vlastných coinov, ale budú zveľaďovať ten kryptomenový svet, ktorý je už pripravený na adopciu a to najmä prostredníctom BTC, tak je viac ako možné, že takýto súboj bude mať len jedného víťaza. Ním budú kryptomeny, ktorým sa aj takýmito vyjadreniami od starostov popredných miest nielenže dodáva kredibilita, ale takisto sa aj zvyšuje adopcia.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.