Kryptomeny vyhravajú v Amerike

06.11.2021

O tom svedčí napríklad aj samotný fakt, že práve v Miami sa uskutočnila najväčšia kryptomenová konferencia v histórii, Bitcoin 2021. Aj na nej Francis Suarez vystúpil, pričom už vtedy poukázal na fakt, že plánuje z Miami spraviť kryptomenový hub. Aj preto sa rozhodol schváliť zákon, podľa ktorého sa v danom meste bude dať platiť časť dane práve prostredníctvom Bitcoinu.

Všetky takéto rozhodnutia ale od teraz budú práve kvôli vstupu Erica Adamsa pravdepodobne vnímané ako súboj o to, komu sa podarí "postaviť kryptomenový hub" skôr. Pokiaľ ale Adams a Suarez nebudú zbytočne investovať veľa času do tvorby vlastných coinov, ale budú zveľaďovať ten kryptomenový svet, ktorý je už pripravený na adopciu a to najmä prostredníctom BTC, tak je viac ako možné, že takýto súboj bude mať len jedného víťaza. Ním budú kryptomeny, ktorým sa aj takýmito vyjadreniami od starostov popredných miest nielenže dodáva kredibilita, ale takisto sa aj zvyšuje adopcia.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...

A opäť tu máme túto tému. O zákaze kryptomien v Indii sa hovorí už takmer celý rok, avšak ku žiadnym konkrétnym krokom ešte zatiaľ nedošlo a to aj napriek tomu, že to dlho vyzeralo, že táto situácia v daný "ban" už povedie. To sa ale naopak nestalo, no a keďže sa návrh zákona s názvom "The Cryptocurrency and Regulation...