Kryptomeny zažili dramatický pád, prečo Bitcoin, Ethereum, Solana, FTX token a ďalšie známe kryptomeny si odpísali miliardové straty?

10.11.2022
Krypto trh zažil obrovský pokles, ktorý sa dá porovnať s rozsahom kríze na finančnom trhu v roku 2008. Mnohé kryptomeny zažili obrovské prepady a zo svojej kapitalizácie si odpísali niekoľko desiatok miliárd dolárov.

Nedarilo sa veľmi ani Bitcoinu, ktorý len za 3 dni poklesol z viac ako 21 000 dolárov na niečo cez 15 600 dolárov, Bitcoin si tak odpísal dosť značnú hodnotu. 

Pričom pokles Krypta bol pri kryptomenách ako FTX Token, Solana, Kava alebo Dogecoin omnoho väčší. Token FTX si odpísal len za posledný týždeň viac ako 87% svojej hodnoty. 

Vyhraté nemá ani krypto projekt Solana ktorá dosahovala svoju obrovskú popularitu ešte minulý rok a s cenou 260 dolárov bola na svojom ATH, k dnešnému dňu Solana má hodnotu 14 dolárov za 1 token. 

Celý krypto trh tak je na hodnote 835 miliárd dolárov s celkovým počtom kryptomien 21 800.

V prípade, zakúpenia kryptomenien začnete mať zvyčajne otázku, ako bezpečne uschovať svoje kryptomeny, aby o ne neprišlo. Medzi najbezpečnejšie uschovanie kryptomien patrí Bitcoin trezor alebo Ledger. Na trhu sú
Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli...

Krypto trh zažíva obrovský výplach svojej hodnoty, čo môžme kľudne považovať za manipuláciu s cenou Kryptomien. Bitcoin, Ethereum nemajú žiadne problémy a ich ekosystémy fungujú v poriadku. Problémy majú aktuálne niektoré krypto burzy ktoré vo svojích finančných súvahach majú väčšie záväzky ako svoje aktíva prípadne aktíva všetkých investorov danej...

Najväčšia hodnota peňazí sa nachádza v Nehnuteľnostiach, Akciách, Dlhopisoch.... Tu je ich veľký prehľad:

Nehnuteľnosti s celkovou kapitalizáciou 326 biliónov dolárov dominujú celému trhu.
2. miesto patrí Dlhu ktorý atakuje astronomické hodnoty a to niečo málo cez 300 biliónov dolárov
Akcie sú v objeme 56 biliónov dolárov, pričom v aktuálnej dobe ich...