Mastercard potrebuje mať totálny prehľad v Kryptomenách preto kúpila Krypto spoločnosť

15.09.2021

Podľa informácii zverejnených priamo na stránke Mastercardu, sa táto spoločnosť dohodla so spoločnosťou CipherTrace na tom, že príde ku odkúpeniu tohto kryptomenového startupu za zatiaľ nezverejnenú čiastku. K oficiálnemu oznámeniu tejto správy malo dôjsť ku dohode iba včera večer.

CipherTrace je kryptomenovým startupom zameraným na bezpečnosť v kryptomenovom svete. Rovnako je úlohou tejto spoločnosti aj trackovanie a odhaľovanie podvodných transakcií, či vyhľadávanie rôznych informácii o transakciách, adresách či praktikách, ktoré sa chcú vyhnúť AML (anti-money laundering) pravidlám.

Celkovo tak Mastercard získa touto kúpou nielen skúsenú bezpečnostnú spoločnosť z kryptomenového sveta a blockchain technológie, ale takisto jej CipherTrace pomôže aj s poskytovaním transparentnosti a bezpečnosti pre klientov vrámci kryptomenového sveta. Ruka v ruke s bezpečnosťou klientov ide takisto aj fakt, že bude Mastercard určite vyzerať lepšie aj v očiach regulátorov, keďže bude mať na pomoc pri riešení bezpečnostných otázok práve spoločnosť CipherTrace.

To si uvedomujú aj v Mastercard, keďže sa šéf oddelenia kyber bezpečnosti pre Mastercard, Ajay Bhalla vyjadril, že CipherTrace bude stavať na skúsenostiach a systémoch, ktoré má Mastercard vybudované. Tým majú obe spoločnosti zaistiť bezpečnosť svojich systémov v kryptomenovom svete a zabrániť možným hackerským útokom.