Mastercard Start Path bude podporovať nové krypto startupy

01.08.2021

V utorok tento týždeň Mastercard zverejnil svoj plán na podporu kryptomenových projektov prostredníctvom nového inkubátoru a akcelerátoru. Mastercard Start Path má slúžiť firmám a startupom z tejto oblasti, ktoré chcú preraziť ale chýbajú im financie, consulting, skúsenosti či marketing.

Mastercard už dokonca vybrala aj prvých 7 spoločností, ktoré budú v tomto programe hneď od začiatku podporené. Ide o startupy ako poskytovateľ blockchain služieb STACS, firma zameraná na digitálne aktíva Taurus, NFT marketplace Mintable, spoločnosť zameraná na úschovu kryptomien GK8, trading platforma Uphold, investičná platforma Domain Money a blockchain oracle startup SupraOracles.
Každá z týchto spoločností je tak zameraná na niečo iné, avšak všetky sú prepojené na kryptomenový svet. Aj prostredníctvom daného akcelerátoru sa navyše má Mastercard dostať ku hodnotným informáciám a skúsenostiam s kryptomenovým svetom, keďže tieto startupy majú Mastercardu tiež pomáhať v jej budúcich plánoch. No a tie sú evidentne zamerané nielen na kryptomenový svet, ale aj mimo neho.