Max Keiser: Bitcoin na 100 000 dolárov. Bitcoin je čierna diera pre všetky fiat meny

05.12.2018

Existuje veľké množstvo predpovedí na cenu Bitcoinu v budúcnosti. Niekoľko osobností z celého sveta dáva predpovede na Bitcoin. Jedným z nich je Max Keiser, ktorý je známy v RT ako moderátor. Zaujíma sa taktiež o ekonomiku, financie, drahé kovy, ale aj o kryptomeny. Podľa Maxa by Bitcoin v nasledujúcich rokov mohol dosiahnuť 100 000 dolárov.

V tomto období to na takú opimálnu sumu nevyzerá, ale v nasledujúcich rokov to môže byť reálne. Napríklad začiatkom roku 2017, nikto nemyslel, že do roka pôjde BTC z 500 dolárov takmer na 20-tisíc. Avšak už v roku 2018 cena klesla z dôvodu medvedieho trhu. Pri Bitcoine bol pokles o 80%, no boli kryptomery, ktoré zaznamenali stratu 95%.

Podľa Maxa Keisera problém na trhu súvisí so skutočnosťou, že na trh v roku 2017 prišlo veľké množstvo jednotlivcov a firiem. Vo vyjadrení tiež spomenul, že odvtedy, keď vstúpil na trh v roku 2011 stál Bitcoin (BTC) 1 dolár. Takéto rasty a poklesy na trhu už boli mnohokrát. Posledný graf je v poriadku a je neustále vo vzostupe a bude narastať na cene dodáva.

Pozitívnym predpovediam je naklonený aj McAfe, ktorý si myslí, že cena BTC môže dosiahnuť až 2 milióny dolárov.

Sú aj niektoré možnosti, ktoré Bitcoinu v najbvližsom období môžu dopomôcť a zvýšiť jeho kapitalizáciu, a to je zníženie kapacity blokov v roku 2020 alebo Bitcoin ETF.