Môže Amazon prísť zo svojou vlastnou kryptomenou alebo tokenom už o rok?

30.07.2021

Podľa neznámeho zdroja, ktorý bol citovaný na stránke City A.M. a má byť blízky Amazonu, táto spoločnosť vo veľkom plánuje svoj vstup do kryptomien. Údajne má prísť aj ku implementácii platobných riešení, ktoré by umožnili platbu Bitcoinom, avšak iné kryptomeny by sa taktiež mali časom pridať.

Okrem Bitcoinu sa údajne môžu pridať napríklad Etheruem, Bitcoin Cash či Cardano, avšak vylúčené nemajú byť ani ostatné kryptomeny, ktoré sa majú nachádzať v TOP 10. Tento krok pritom nemá byť nejakou "bokovkou," ktorú sa Amazon rozhodol riešiť len tak z núdze. Práve naopak, má ísť o premyslený a komplexný plán, ktorý má pomôcť tejto spoločnosti spraviť výrazný krok vpred vo svojej finančnej budúcnosti.

V tej by mal dokonca pomôcť aj vlastný token či minca od Amazonu. Tá má byť aktuálne v tichosti vyvíjaná, pričom by mohlo byť cieľom jej implementovanie do ponuky platobných možností už budúci rok. Podľa informácii zverejnených od daného zdroja ale má prísť najprv práve ku umožneniu platieb prostredníctvom Bitcoinu, čo má byť krok, ktorý schválili už aj tí najvyšší ľudia v Amazone.

Napriek tomu, že tieto všetky správy znejú pozitívne, treba mať stále na pamäti, že ide o nepotvrdené informácie. Samozrejme, že vyššie spomenuté pracovné pozície nie sú žiadny fake ani podvrh, ale to, čo s nimi Amazon plánuje robiť nie je jasné. Amazon totižto zatiaľ nevydal žiadne aktuálne stanovisko, ktoré by adresovalo všetky nové informácie, ktoré vyšli na povrch iba v posledných dňoch.

Ako sme ale v úvode spomenuli, tak heslo "buy the rumours sell the news," je najmä v kryptomenách pomerne zaujímavé. Určite pritom ale nejde o finančnú radu. Predstavte si ale, ako by asi zareagovala cena Bitcoinu či iných kryptomien, ak by sa Amazon rozhodol umožniť platby práve prostredníctvom daných kryptomien? Čo by bolo ale oveľa lepšie ako iba nejaká dočasná pumpa by bol fakt, že jedna z najúspešnejších spoločností novodobej histórie by sa pridala na stranu kryptomien a extrémne by tak pomohla s ich adopciou či využitím.