MT. GOX začína zo splátkami v Bitcoin a Bitcoin Cashi zatiaľ čo BITCOIN je v Poklese

05.07.2024

Niekdajšia vedúca krypto burza Mt. Gox oznámila minulý mesiac, že v júli začne so splátkami svojim zákazníkom. Po takmer 10-ročnom čakaní sa používatelia konečne dočkajú návratu svojich kryptomien.

Mt. Gox bola kedysi najvýznamnejšou krypto burzou na svete, ktorá v svojich raných rokoch spravovala viac ako 70% všetkých transakcií s bitcoinmi (BTC). Burza však v roku 2014 skrachovala po masívnom hacku, pri ktorom bolo stratených približne 740 000 bitcoinov.

V piatok Mt. Gox oznámil, že začal so splátkami zákazníkom, čím ukončil takmer desaťročné čakanie. Táto správa priniesla predajný tlak na bitcoin a širší krypto trh, keďže burza minulý mesiac oznámila svoj zámer začať splátky v júli.

"Mt. Gox presunul 47 228 BTC, čo signalizuje začiatok ich splátkového procesu. Tento krok vyvolal obavy na trhu kvôli potenciálnemu veľkému výpredaju... Napriek týmto obavám je dôležité si uvedomiť, že dlhodobý vplyv môže byť menej závažný, keď trh postupne absorbuje predajný tlak," uviedol Willy Chuang, COO krypto burzy WOO X.

Bitcoin sa v priebehu dňa prepadol na 54 000 dolárov, čo je jeho najnižšia úroveň za posledných päť mesiacov. Tento voľný pád viedol k likvidácii viac ako 580 miliónov dolárov v býčích stávkach.

Očakáva sa, že trh bude potrebovať čas na absorpciu predajného tlaku spôsobeného splátkami z Mt. Gox. Napriek krátkodobým výkyvom by však dlhodobý vplyv mohol byť menej dramatický, ako sa pôvodne očakávalo. Užívatelia, ktorí roky čakali na návrat svojich prostriedkov, konečne dostávajú svoje kryptomeny späť, čo je významný moment v histórii kryptomenového trhu.