Na Krypto troch prevláda Panika!

07.12.2021

To vidno napríklad aj na známom, a nami veľmi obľúbenom, indexe Fear & Greed. Ten sa dostal na 5-mesačné minimum, pričom je aktuálne na veľmi nízkych hodnotách, na ktorých nestrávil priveľa času. Aktuálne je táto hodnota približne 16, pričom najnižšia hodnota, akú kedy tento index mal, je 5.

Tento rok sa napríklad tento index dostal na hodnoty 10 hneď 4-krát. Naposledy sa tak stalo 21.júla, pričom predtým sme mohli vidieť tieto hodnoty ešte v júni aj máji. Je otázne, či sa takto nízko dostane daný index aj teraz, avšak niekoľko najbližších dní nám to môže ukázať. Keď sa však pozrieme na to, čo nás čaká, tak vidíme, že Bitcoin a kryptomeny nemajú pred sebou ani zďaleka najlepšiu cestu a to aj napriek tomu, že sme v posledných dňoch videli aj vyššiu volatilitu aj vyššie objemy.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.