Na nové Spotová Bitcoin ETF čaká celý svet

20.02.2022

Bitcoin Mining ETF spoločnosti Valkyrie je najnovším z vlny ETF zameraných na kryptomeny. Jedná sa o dobrý spôsob investovania do kryptomien, ak investor nechce nakupovať priamo. Nakoľko sa jedná o regulované aktívum, investorovi prináša vyššiu úroveň bezpečnosti, daňové výhody a tiež odbúranie problému nutnosti používania viacerých búrz.

Začiatkom tohto mesiaca oznámila podobný krok aj spoločnosť Grayscale so svojim ETF "Future of Finance", ktorý bude zahŕňať rôzne kryptomenové a fintech projekty. Nie všetky pokusy o krypto ETF však boli úspešné - SEC minulý mesiac zamietol žiadosti spoločností Fidelity a First Trust Advisors. Podobne dopadla aj žiadosť spoločnosti Skybridge o spotové BTC ETF.
 Práve na spomínané spotové BTC ETF čaká celý kryptomenový trh a množstvo investorov. SEC do dnešného dňa odmietol všetky podobné žiadosti a aktuálne má čas do 15. marca, kedy musí všetky aktuálne platné žiadosti schváliť, alebo odmietnuť. S najväčšou pravdepodobnosťou budú opäť odmietnuté a odborníci očakávajú jeho prvé schválenie až neskôr v tomto roku, alebo v prvej polovici roka 2023. Zdá sa, že na plnohodnotné spotové BTC ETF si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.