Na nové Spotová Bitcoin ETF čaká celý svet

20.02.2022

Bitcoin Mining ETF spoločnosti Valkyrie je najnovším z vlny ETF zameraných na kryptomeny. Jedná sa o dobrý spôsob investovania do kryptomien, ak investor nechce nakupovať priamo. Nakoľko sa jedná o regulované aktívum, investorovi prináša vyššiu úroveň bezpečnosti, daňové výhody a tiež odbúranie problému nutnosti používania viacerých búrz.

Začiatkom tohto mesiaca oznámila podobný krok aj spoločnosť Grayscale so svojim ETF "Future of Finance", ktorý bude zahŕňať rôzne kryptomenové a fintech projekty. Nie všetky pokusy o krypto ETF však boli úspešné - SEC minulý mesiac zamietol žiadosti spoločností Fidelity a First Trust Advisors. Podobne dopadla aj žiadosť spoločnosti Skybridge o spotové BTC ETF.
 Práve na spomínané spotové BTC ETF čaká celý kryptomenový trh a množstvo investorov. SEC do dnešného dňa odmietol všetky podobné žiadosti a aktuálne má čas do 15. marca, kedy musí všetky aktuálne platné žiadosti schváliť, alebo odmietnuť. S najväčšou pravdepodobnosťou budú opäť odmietnuté a odborníci očakávajú jeho prvé schválenie až neskôr v tomto roku, alebo v prvej polovici roka 2023. Zdá sa, že na plnohodnotné spotové BTC ETF si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Podľa spoločnosti Nansen, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainu, aktuálne uvádza, že 55% celkového množstva kryptomeny Ethereum (ETH) je na kryptomenových burzách Coinbase a Binance. Graf zverejnený touto spoločnosťou zaoberajúcou sa analýzou blockchainu ukazuje, že 35 % množstva kryptomeny Ethereum je zakotvených na burze Coinbase, zatiaľ čo 20 %...

Posledný týždeň sa niektorím Kryptomenám darilo, ďalším nie. Tu je rebríček TOP kryptomenien ktoré klesali alebo rástli za posledný týždeň:
1.💰 Bitcoin : 3.51%
2.💰 ETH : -0.62%
3.💰 BNB : 6.26%
4.💰XRP : 2.49%
5.💰 Cardano : 6.20%
6.💰 Doge : 5.84%
7.💰Polygon : 18.42%
8.💰Solana : 5.60%
9.💰Polkadot : 5.86%...

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.