Na Tether si posvieti aj Americká Banková Komisia

28.11.2021

A práve stablecoiny prilákali veľa pozornosti aj z iných končín. Konkrétne ide o Americkú Bankovú Komisiu, ktorá mala rozposlať rôzne požiadavky hlavným vydavateľom stablecoinov. Medzi nich patria aj také spoločnosti ako Coinbase, Gemini, Circle, Paxos či Binance alebo Tether.

Podľa Rona Hammonda, predstaviteľa spoločnosti Blockchain Association, mali všetky tieto spoločnosti obdržať "zoznamy" otázok a požiadaviek od spomínaného regulátora. Sám Hammond si pritom myslí, že toto je dôkazom, že sa čoskoro začne vo veľkom riešiť regulácia práve stablecoinov a to prostredníctvom ich vydavateľských spoločností.

Stablecoiny bývajú najčastejšie vnímané ako najviac riskantná súčasť kryptomenového sveta, ktorá má ohrozovať finančný systém. Je tomu tak najmä preto, že tieto digitálne meny sa správajú vo veľkej väčšine rovnako ako klasické meny, pričom ale nie sú vydávané žiadnou oficiálnou centrálnou bankou, ale súkromnými spoločnosťami. Aj práve preto majú ohrozovať najviac klasický finančný systém, ktorému by mohli veľmi uškodiť.

V poslednej dobe zažívame mnohé situácie napríklad ako je vysoká inflácia, európska kríza, problémy s dodávateľským reťazcom no celkový počet vlastníkov kryptomien sa zvýšil v roku 2022 o 39 % z 306 miliónov na 425 000 000 majiteľov.

V prípade, zakúpenia kryptomenien začnete mať zvyčajne otázku, ako bezpečne uschovať svoje kryptomeny, aby o ne neprišlo. Medzi najbezpečnejšie uschovanie kryptomien patrí Bitcoin trezor alebo Ledger. Na trhu sú
Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli...