Názor známej krypto osobnosti Jacka Dorseyho na Bitcoin počas poslednej konferencii “The B Word”

24.07.2021

Poradie, v ktorom sa budeme venovať vyjadreniam daných osobností nie je nijako špecificky vybrané ani zámerne zvolené. Poďme sa ale teda pozrieť na najtichšieho či "najmenej aktívneho" z danej trojice. Jack Dorsey patrí dlhodobo ku veľkým podporovateľom. To potvrdil aj včera, kedy opäť povedal, že si myslí, že Bitcoin je skutočnými peniazmi internetu.

Okrem toho ale povedal, že verí, že Bitcoin by mohol priniesť mier do celého sveta z dlhodobého hľadiska. Rovnako tiež ale podotkol, že na to, aby sa tak stalo, sa z dizajnovej strany bude musieť udiať veľa zmien. V dizajne Bitcoinu (teda najmä user interface rôznych aplikácii či celkovo jednoduchosti posielania platieb či bezpečného ukladania svojich kľúčov) vidí nielen najväčší nedostatok, ale takisto aj najväčšiu príležitosť na rast.

Jack Dorsey sa taktiež vyjadril, že aktuálne je pre neho úplnou prioritou projekt BlueSky, ktorý ma byť decentralizovanou sociálnou sieťou. Tá má slúžiť ako obdoba Twitteru či Facebooku, avšak bez akejkoľvek centralizácie či autority, ktorá by ju spravovala.