Nová Blockchainová hra

20.02.2022

Sandbox je herná platforma, ktorá umožňuje používateľom vytvoriť si vlastné herné svety. Sandbox bol k dispozícii na smartfónoch iOS a Android od roku 2012. V roku 2018 bola hra nadobudnutá značkou Animoca. Animoca vyvinula platformu Sandbox s grafikou Voxel-Style, podobne ako ostatné populárne hry, ako napríklad ROBLOX alebo MINECRAFT. Protokol so systémom blockchain však umožňuje používateľom vybudovať svoje vlastné virtuálne svety a ekonomiky.

Hráči Sandbox majú plnú slobodu speňažiť svoj digitálny svet pomocou tokenov NFT a blockchain technológie. To je možné prostredníctvom Ethereum blockchainu. Platforma Sandbox bola spustená na Ethereum, pretože má bezpečnosť a silu druhého najväčšieho blockchainu. Sandbox je vytvorený pre hráčov, ktorí zbožňujú hry a môžu ich hrať kolektívne a nezávisle, na celom svete bez centrálnej kontroly.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.