Nová štúdia o kryptomenách ukazuje veľmi zaujímavé údaje

12.08.2021
Štúdia pod názvom "Cryptocurrency Payments Playbook: Cryptocurrencies Gain Momentum As A Payment Option" bola vykonaná spolupráci s platobnou spoločnosťou BitPay na vzorke 8 000 respondentov žijúcich v USA. Medzi opýtaných patrili ľudia, ktorí kryptomenu vlastnia, alebo vlastnili a tiež takí, ktorí zatiaľ s kryptomenami nemajú žiadnu skúsenosť. Poďme sa teda pozrieť na to, čo nám tento prieskum ukázal.

Viac ako 60% majiteľov kryptomien uviedlo, že majú záujem používať kryptomenu ako spôsob platby, aby boli ich online nákupy bezpečnejšie a ak by im kryptomeny priniesli viac súkromia. Až 93% používateľov kryptomien by v budúcnosti zvažovalo nákupy v kryptomenách a na rovnakú otázku odpovedalo kladne 59% respondentov, ktorí aktuálne nevlastnia žiadne kryptomeny. Okrem toho 57% majiteľov kryptomien tiež uviedlo, že by mali záujem o online nákupy v kryptomenách, ak by boli tieto možnosti platby automaticky k dispozícii priamo v online pokladni. Na porovnanie, rovnaký záujem prejavilo takmer 21% nevlastníkov kryptomien.

Štúdia jasne ukazuje, že záujem o platby v kryptomenách stále rastie a prejavujú ho dokonca aj ľudia, ktorí kryptomeny nikdy nevlastnili.Princíp je jednoduchý - budeme používať čokoľvek, čo nám prinesie nejaké výhody. Miera prijatia kryptomien je však aj naďalej nízka a 50% respondentov súhlasí s tvrdením, že zatiaľ nie je dostatok obchodov, ktoré by kryptomeny akceptovali. Ďalších 30% uviedlo, že používanie kryptomien ako spôsobu platby by ich prinútilo minúť viac, ako pri používaní tradičných platobných metód, ako sú platobné karty.