OlympusDao

19.12.2021

OlympusDAO je decentralizovaný protokol rezervnej meny, ktorý poháňa natívny token OHM.

Token OHM je krytý viacerými aktívami, ako sú stablecoiny DAI a FRAX. Keďže tieto digitálne aktíva podporujú token OHM, má vnútornú hodnotu, pod ktorú nemôže klesnúť. OlympusDAO vytvoril pseudo anonymný tím a je riadený komunitou pomocou modelu decentralizovanej autonómnej organizácie (DAO).

OlympusDAO využíva aj hernú teoretickú mechaniku a ekonomické stimuly, ako je staking a bonding. Používatelia môžu uzamknúť tokeny OHM, aby získali viac tokenov OHM, ako formu pasívneho príjmu. Používatelia môžu tiež poskytnúť tokeny fondu likvidity (LP) alebo DAI k protokolu a na oplátku získať tokeny OHM.

Zámerom projektu je vytvoriť menový systém založený na blockchaine riadený hospodárskou politikou. Cieľom tohto systému je priniesť ekonomickú stabilitu a konzistentnosť do platformy a tokenu OHM prostredníctvom rastu a vytvárania bohatstva a, aby token OHM fungoval ako globálna rezervná mena, prostriedok výmeny a zúčtovacia jednotka. Držitelia tokenu OHM sa tiež môžu zúčastniť na správe protokolu hlasovaním o návrhoch na zmenu ekonomických parametrov platformy.