PayPal expanduje už aj do Veľkej Británie pre kryptomeny je to super správa

25.08.2021
Spoločnosť PayPal zverejnila tento rok hneď niekoľko noviniek. Jedna z najpodstatnejších z nich napríklad bola fakt, že sa táto spoločnosť rozhodla nielen navýšiť týždenný limit na nákup kryptomien na 100 000 dolárov (z pôvodných 20 000 dolárov) ale takisto sa rozhodla úplne zrušiť ročný limit na nákup kryptomien (z pôvodných 50 000 dolárov). Aj tieto čísla tak naznačujú, že PayPal vidí určite veľký dopyt zo strany svojich používateľov a preto sa rozhodla táto spoločnosť uspokojiť potreby ešte väčšieho množstva používateľov.

Podľa správ zverejnených iba v posledných dňoch majú mať totižto ľudia vo Veľkej Británii šancu na nákup kryptomien práve prostredníctvom tejto platformy. Viac ako 2 milióny používateľov PayPalu (mesačne) vo Veľkej Británii sa tak oveľa jednoduchšie dostane ku nákupu kryptomien ako Bitcoin, Litecoin, Ethereum či Bitcoin Cash. Nákup týchto kryptomien je možný prostredníctvom aplikácie PayPal či jej webstránky, pričom sa tak dá spraviť už za 1 dolár.

"Náš globálny dosah, skúsenosti vo svete digitálnych platieb, a znalosť spotrebiteľov a biznisov, kombinované s dôkladnou bezpečnosťou nám dáva unikátnu možnosť a takisto povinnosť na to, aby sme pomohli ľuďom vo Veľkej Británii objaviť viac o kryptomenách."

Aj tak znelo vyjadrenie poprednej exekutívnej postavy pre kryptomenovú divíziu PayPalu, Joseho Fernandeza de Ponteho. Ten navyše tiež povedal, že počas pandémie prišlo ku digitalizácii peňazí, čo pomohlo PayPalu k tomu, aby sa táto spoločnosť rozhodla vôbec vkročiť do kryptomenového sveta. Teraz sa ale môže PayPal stať jedným z najviac používaných spôsobov, ako sa ľudia vo Veľkej Británii dostanú ku kryptomenám.

Ako vždy ale treba opäť upozorniť, že pri nákupe či predaji kryptomien prostredníctvom PayPalu skutočne kryptomeny nevlastníte. Vlastníte iba ich deriváty, pričom PayPal zatiaľ neumožňuje vyberať kryptomeny z ich platformy. Údajne má na tomto kroku už pracovať, avšak kedy má prísť ku jeho implementácii je viac ako nejasné a tak treba mať na pamäti, že vlastnenie kryptomien na PayPale nie je skutočným vlastnením kryptomien, ale iba ich derivátov.