Počet KRYPTO ATM naďalej raketovo rastie

24.10.2021

Aj keď Bitcoin ATM vo Walmarte nebudú predstavovať asi najideálnejší spôsob nákupu kryptomien, tak táto forma nákupu je stále populárnejšia. Svedčí o tom aj fakt, že počet Bitcoin ATM po celom svete rastie extrémne rýchlym tempom. Podľa stránky Coin ATM Radar, ktorá mapuje všetko, čo je spojené s Bitcoin ATM, bolo na začiatku tohto roku na celom svete približne 14 000 Bitcoin ATM, pričom teraz je ich už takmer 30 000. Tento rok sme tak videli väčší nárast Bitcoin ATM, ako za predošlých 6 rokov dokopy.

Suverénne najviac ich je v USA, kde sa odhaduje, že by ich malo byť až 25 000. Ak by teda Walmart pridal ešte ďalších 8 000, tak by navýšil iba v danej krajine ich počet o takmer tretinu. Nasleduje Kanada s viac ako 2 000 ATM, Salvádor približne s 200, Španielsko s 181 a Rakúsko so 141 Bitcoin ATM. Slovensko aj Česko si taktiež nevedú najhoršie. V Česku je takmer 70 Bitcoin ATM a na Slovensku približne 53, čo radí obe tieto krajiny do TOP 20 podľa počtu Bitcoin kioskov.

Na stránke Coin ATM Radar nájdete aj jeden zaujímavý ukazovateľ a tým je rýchlosť inštalácie Bitcoin ATM. Tá je aktuálne na čísle 37, čo znamená, že priemerne bolo za posledných 7 dní nainštalovaných 37 Bitcoin ATM za jeden deň. Aj táto metrika môže určite slúžiť ako jeden zo znakov rastúceho sentimentu či zrýchľujúcej sa adopcie.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.