Podľa 77% sú Kryptomeny omnoho lepší investičný nástroj ako zlato, akcie a dlhopisy

12.09.2021
Podľa prieskumu danej asociácie sa v Rusku môžu tešiť zvýšenej popularite. Z prieskumu, ktorého sa zúčastnilo 502 ruských investorov totižto vyplynulo, že až 77 % z nich si myslí, že kryptomeny sú lepším investičným nástrojom, ako zlato či fiat meny. Iba 14 % si pritom myslí, že forex meny sú najlepším investičným aktívom, pričom iba zvyšných 9 % si myslí, že na prvej priečke by sa malo nachádzať zlato.

Treba rovnako ale dodať, že v danom prieskume neboli vôbec spomenuté iné investičné aktíva či nástroje ako napríklad akcie, rôzne ETF fondy či množstvo iných komodít. Aj preto treba brať výsledky z daného prieskumu trošku s nadhľadom, avšak to stále nemení nič na fakte, že sú niektoré z odpovedí prinajmenšom zaujímavé.

Na jednu z nich napríklad poukázal aj človek zodpovedajúci za AFD, Evgeny Masharov. Ten povedal, že napriek tomu, že je v Rusku pomerne veľa možností na to, ako si vedia investori uchovávať peniaze, tak podľa ich prieskumu sa až 50 % z nich rozhodlo spraviť tento krok prostredníctvom kryptomien.

"Veľmi smerodajný je aj fakt, že viac ako polovica respondentov investuje do digitálnych aktív vrámci dlhodobého sporenia napriek tomu, že veľký počet rôznych projektov v tomto sektore je veľmi mladých."