Podľa Hillary Klintonovej Kryptomeny predstavujú hrozbu zničiť dolár a môžu destabilizovať celé národy

28.11.2021

No a úplne extrémny názor o risku spojenom s kryptomenami má Hillary Clinton .Bývalá kandidátka na post prezidentky USA sa vyjadrila v poslednom týždni hneď v dvoch rôznych rozhovoroch, že si myslí, že kryptomeny a digitálne technológie majú moc nielen destabilizovať rôzne fiat meny či ohroziť dolár ako rezervnú finančnú menu. Hillary Clinton dokonca verí, že kryptomeny majú moc destabilizovať celé národy.

Aj preto sa vyjadrila práve v daných rozhovoroch, že je potrebné čo najskôr kryptomeny zregulovať a vytvoriť tak jasnú štruktúru toho, akým smerom sa môže vyvíjať "Information Age." Podľa nej je totižto risk spojený s kryptomenami stále na toľko veľký, že v prípade, že by ho regulátori opomenuli, by mohla byť Amerika v problémoch. Kryptomeny dokonca Hillary Clinton zaradila na zoznam najväčších výziev, s ktorými sa bude musieť aktuálna vláda prezidenta Joa Bidena popasovať.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.