Podľa nového krypto prieskumu, mladí Američania investovali do kryptomien zo stimulov 

27.08.2021

Prvý prieskum bol vykonaný spoločnosťami CNBC a Momentive, pričom bol zameraný práve na USA. Celkovo sa ho malo zúčastniť viac ako 5 530 ľudí, pričom bolo cieľom daného prieskumu zistiť, ako Američania investujú a ako sa celkovo stavajú ku finančnému vzdelaniu.

Pre kryptomenový svet sú ale zaujímavé najmä zistenia spojené s týmto sektorom. Podľa odpovedí je totižto jasné, že v USA adopcia pomaly, ale isto, rastie. Na to poukázala napríklad skutočnosť, že 11 % opýtaných povedalo, že nielenže vlastní kryptomeny, ale že do nich dokonca investovalo aj zo stimulus šeku. Tu išlo samozrejme najmä o mladších investorov vo vekovej kategórii od 18 do 34 rokov, pričom v tomto veku do krypta celkovo investovalo približne 15 % (nehľadiac na stimulus šek).

Táto veková skupina je aj najväčšou čo sa týka investovania do kryptomien, keďže vo veku od 35 do 64 rokov investovalo do kryptomien 11 %, a v kategórii 65+ iba 4 %. Samozrejme, toto nie je žiadnym prekvapením, keďže sa už dlhodobo vie, že kryptomeny sú najmä "zábavkou" mladších generácii