Pokles na Krypto trhu sadal predpovedať

07.12.2021
Iba málokedy sa dá prepad na akomkoľvek trhu nejako extra predpovedať. Samozrejme, že sa nájdu takí, ktorí sa budú dušovať, že očakávali pohyb na 42 000 dolárov. A možno ho skutočne aj očakávali, avšak tvrdiť, že vedeli, že príde, je určite nepravdivé. Aj napriek tomu, že na kryptomenovom trhu funguje aj technická aj fundamentálna analýza pomerne slušne, ani jeden z týchto nástrojov či metód vám skutočne nepovie, kam cena pôjde. Ukazuje iba, kam by mohla ísť, avšak nikto nevie predpovedať budúcnosť a preto treba brať vyjadrenia všetkých "expertov, ktorí tento pohyb predpovedali" s odstupom.

 Aj keby o ňom hovoril pred dvoma, troma dňami, tak nikto z nich určite nepredpokladal takýto pohyb pred mesiacom. Začiatkom novembra bola ešte v kryptomenovom svete úplná eufória, ktorá nás dostala na ATH. To prišlo 10.novembra približne na sume 69 000 dolárov, avšak odvtedy je to na Bitcoine a takmer všetkých ostatných kryptomenách viac menej iba pohyb dole. Od ATH po aktuálne LOW, ktoré sme videli práve v sobotu, stratil Bitcoin takmer 40 % za menej ako mesiac. A hoci sa teraz už obchoduje na sume okolo 48 000 dolárov, tak situácia je ďaleko od stabilizovania.

Extrémne tlačenie peňazí bolo určite dôvodom, prečo sa dostali peniaze aj do projektov ako Dogecoin či Shiba Inu. Niekoľko rôznych stimulačných šekov, ktoré sme mohli vidieť napríklad v USA, pomohli k ročnému rastu príjmu domácnosti. To je vidno okrem USA napríklad aj v krajinách ako Kanada či G7 krajiny. Priemerná domácnosť si totižto v posledných...

Jednoduchá odpoveď na túto otázku asi neexistuje. Nikto totižto nemôže s určitosťou vedieť, čo spôsobilo rast práve tohto prinajmenšom zaujímavého subsektora v kryptomenovom svete. Pokiaľ sa ale človek podrobne pozrie na to, čo sa v poslednom roku udialo, tak sa určite dajú nájsť dôvody či faktory, ktoré mohli rast memecoinov podporiť.

Posledný rok priniesol niekoľko trendov, ktoré sme mohli vidieť v kryptomenovom svete. Prvé mesiace sa svet sústredil najmä na decentralizované financie (DeFi). Následne bola počas leta pozornosť zameraná najmä na non-fungible tokens (NFT), aby sa po oznámení Marka Zuckerberga všetko zmenilo a ľudia sa začali pozerať len na metaverse.

Kryptomenová komunita si za posledný rok zvykla na to, že raz za čas nájde na Twitteri Elona Muska tweet, ktorý či už nápadne alebo menej nápadne shilluje projekty ako Dogecoin či Shiba Inu. Iba pred pár dňami sme napríklad videli na jeho profile tweet, ktorý hovoril o tom, že Tesla pracuje na merchi spojenom s Dogecoinom. Aj napriek tomu sa...

Skúseným používateľov navyše kryptomeny ponúkajú extrémne veľa možností, ako svoje prostriedky zhodnocovať v digitálnom svete. Môžu využívať trading, staking, mining a zapojiť sa do množstva ďalších príležitostí, ktoré toto odvetvie ponúka každému. Vo svete navyše vzniká množstvo nových kryptomenových projektov, pri ktorých v prípade ich úspechu...

Stellar je podobný ako väčšina decentralizovaných platobných technológií. Sieť funguje prostredníctvom decentralizovaných serverov s distribuovanou knihou, ktorá sa aktualizuje každých 2 až 5 sekúnd medzi všetkými uzlami. Najvýznamnejší rozlišovací faktor medzi Stellar a Bitcoinom je jeho konsenzus protokol.