Potenciál Ethereum ETH kryptomeny je 26 000 až 35 000 dolárov

06.10.2021

Pri pohľade na konkrétne čísla, bola štrukturálna hodnota ETH určená v rozsahu 26 000 - 35 000 dolárov, čo by pri súčasnej cene predstavovalo až jej 10-násobok. Napriek širokému spektru aplikácii, ktoré Ethereum prináša a omnoho väčšiemu potencionálnemu zhodnoteniu oproti BTC (4-násobok) však dodávajú, že to so sebou samozrejme prináša aj vyššiu úroveň rizika investície.

Analytici Standard Chartered považujú za najväčšie riziko hlavne komplikovaný prechod na nový systém PoS (Ethereum 2.0), nakoľko sa jedná o zásadnú a technicky náročnú aktualizáciu, už tak pomerne zložitej platformy. Obtiažnosť navyše zvyšuje aj fakt, že Ethereum 1.0 a Ethereum 2.0 bežia už nejaký čas paralelne.

Správa sa zameriava aj na regulačné prostredie a konkurenčný boj medzi jednotlivými blockchainami. Podľa analytikov sa budú regulačné tlaky spojené s ETH výrazne líšiť od tých, ktoré sa týkajú Bitcoinu. V konkurenčnom prostredí spomínajú hlavne projekty, ktoré Ethereu konkurujú v oblasti DeFi, NFT a decentralizovaných aplikáciách (dApps). Tvrdia, že niektoré z nich by mohli pri špecifickom zameraní Ethereum ohroziť v konkrétnych oblastiach.

Najväčšia hodnota peňazí sa nachádza v Nehnuteľnostiach, Akciách, Dlhopisoch.... Tu je ich veľký prehľad:

Nehnuteľnosti s celkovou kapitalizáciou 326 biliónov dolárov dominujú celému trhu.
2. miesto patrí Dlhu ktorý atakuje astronomické hodnoty a to niečo málo cez 300 biliónov dolárov
Akcie sú v objeme 56 biliónov dolárov, pričom v aktuálnej dobe ich...