Prečo má čínska spoločnosť s nehnuteľnosťami Evergrande problémy?

23.09.2021

Podľa takmer všetkých renomovaných denníkov, magazínov či finančných analytikov je za daným prepadom na trhoch čínska spoločnosť s nehnuteľnosťami Evergrande. Práve táto spoločnosť mala totižto aktuálne na trhoch vytvoriť pomerne veľkú vlnu paniky, ktorá sa stále ešte stále stupňuje, čo by sa malo diať minimálne do momentu, kedy sa zistí, čo bude s Evergrande ďalej. Čo také ale táto spoločnosť spravila?

Long story short, nabrala si na seba taký veľký dlh, že ho nie je schopná splácať. Podľa informácii by sa tento dlh mal hýbať až na hodnote 305 miliárd dolárov, pričom problémy spojené s predajom a nízkymi tržbami z posledných dvoch mesiacov mali spôsobiť, že spoločnosť Evergrande oznámila, že nebude schopná dnes splniť svoje povinnosti voči svojim investorom.

Krypto burzy fungujú celú dobu online a sú náchylné na útok alebo hacky. Už mnoho krát sa stalo, že Bitcoiny alebo iné kryptomeny boli ukradnuté z búz. V poslednej dobe sa taktiež stretávame s veľkým množstvom takýchto útokov a následných odcudzení kryptomien.