Približne 4% Američanov opúšťa prácu lebo Kryptomeny im zarobili vyššie sumy

05.11.2021

Analytická firma Civic Science zverejnila v pondelok prieskum, ktorého otázky boli zamerané najmä na americkú populáciu a jej vzťah ku kryptomenám. Išlo najmä o dospelých s vekom nad 18 rokov, ktorých sa Civic Science pýtala rôzne otázky spojené s bohatstvom, prácou no najmä kryptomenami. Celkovo sa daného prieskumu malo zúčastniť 6 741 respondentov, ktorí odpovedali na 10 otázok. Nájdu sa však aj otázky, ktoré boli položené oveľa väčšiemu množstvu respondentov.

Najzaujímavejší výsledok priniesla ale otázka spojená s kryptomenami a prácou. Civic Science sa svojich respondentov pýtala, či oni, alebo niekto koho poznajú, vďaka ziskom z kryptomien dosiahol finančnú nezávislosť a opustil svoju pracovnú pozíciu. Približne 4 % z opýtaných pritom odpovedali, že to boli práve oni, kto takto opustil svoju pozíciu práve vďaka kryptomenám, pričom dodatočných 7 % povedalo, že tak spravil niekto, koho poznajú.

Práve pri tejto otázke by sa napríklad dalo rozoberať, či bola vhodne položené. Nikde totižto nebolo napríklad vysvetlené, čo je myslené pod finančnou nezávislosťou respondentov, pričom práve toto slovné spojenie môže predstavovať pre každého niečoúplne iné.

Civic Science následne rozobralo odpovede na danú otázku viac do hĺbky, pričom poukázalo na fakt, že väčšina z respondentov, ktorí takto urobili, zarábali menej ako 50 000 dolárov ročne. Podľa výsledkov až 27 % zarábalo menej ako 25 000 dolárov ročne, pričom 37 % zarábalo medzi 25 000 až 50 000 dolármi ročne, 15 % zarábalo medzi 50 000 až 75 000 dolárov ročne, 13 % sa zmestilo do sumy 150 000 dolárov ročne a 8 % zarábalo viac ako táto suma. Komentár priamo ku výsledkom tejto otázky napríklad obsahoval aj nasledovné tvrdenie.

"Tieto dáta implikujú, že kryptomenové investície poskytli život meniace príležitosti pre ľudí s nižšími platmi v náraste príjmu, zatiaľ čo pre bohatších stále kryptomeny poskytujú možnosť skôr na diverzifikáciu aktív, ako na zdroj príjmov."

Na daný prieskum už stihol zareagoval aj známy miliardár a zástanca kryptomien Mark Cuban. Ten poukázal okrem iného aj na to, že 4 % ani zďaleka nie je zanedbateľná čiastka, pretože v prenesenom význame na pracovnú silu v USA, by to mohlo celkovo predstavovať viac ako 6 miliónov ľudí. Samozrejme, že nikto teraz nehovorí o tom, že 6 miliónov Američanov opustilo svoje zamestnania kvôli tomu, aby mohli obchodovať, stakeovať či yieldovať kryptomeny, avšak už iba samotní fakt, že takýto krok vôbec robí malá časť populácie naznačuje, že kryptomeny môžu skutočne prinášať možnosť na lepšiu finančnú budúcnosť najmä pre tých, ktorých ročné platy nepatria medzi vysoké.

Aj na to poznamenal práve Cuban, ktorý povedal, že obdobie "The Great Resignation" môže prinútiť ľudí k tomu, aby sa postupne presúvali viac na stranu kryptomien. Podľa neho je tento fenomén, pri ktorom ľudia hromadne opúšťajú svoje práce či nie sú ochotní aktívne si hľadať nové zamestnania, spôsobený najmä globálnou pandémiou, veľmi nízkymi mzdami či nehumánnymi pracovnými podmienkami.

Asi najkontroverznejšou alebo minimálne najchaotickejšou časťou zákona je vyjadrenie o "zakázaní privátnych kryptomien." Nikde však ale nie je konkrétne napísané, čo privátne kryptomeny majú predstavovať. Či ide o anonymné kryptomeny ako Monero či Zcash, ktorým sa v kryptomenovej komunite často hovorí ako "privátnym kryptomenám." Alebo má ísť o...

Compound spája veriteľov a dlžníkov pomocou kombinácie inteligentných zmlúv fungujúcich na Ethereu a úroky platené v kryptomene.

Compound je systém fungujúci na Ethereu, ktorého cieľom je podnietiť distribuovanú sieť počítačov k prevádzke tradičného peňažného trhu.
Jeden z protokolov decentralizovaných financií (DeFi), využíva na poskytovanie tejto služby viacero kryptomenových aktív, čo umožňuje poskytovať pôžičky bez finančného sprostredkovateľa, akým je napríklad banka.
...

Aj napriek pozitívnym vyjadreniam zakladateľa a CEO najznámejšej indickej kryptomenovej burzy, kritikov na daný návrh zákona sa nájde dosť. A to dokonca aj z vlastných radov. Napríklad Priyanka Chaturverdi, indická politička, povedala, že tento krok môže byť pre Indiu hotovou katastrofou. Podľa jej slov by sa tak stalo najmä kvôli tomu, že by sa...

A opäť tu máme túto tému. O zákaze kryptomien v Indii sa hovorí už takmer celý rok, avšak ku žiadnym konkrétnym krokom ešte zatiaľ nedošlo a to aj napriek tomu, že to dlho vyzeralo, že táto situácia v daný "ban" už povedie. To sa ale naopak nestalo, no a keďže sa návrh zákona s názvom "The Cryptocurrency and Regulation...