Príde Walmart zo svojim tokenom Walmart coin alebo bude to pôjde cez Bitcoin?

19.08.2021
Tento krok pritom nie je až taký prekvapivý, keďže ešte v roku 2019 táto spoločnosť požiadala o patent, v ktorom opisovala veľmi podobný typ stablecoinu krytého dolárom, o aký sa pokúšal aj Facebook s ich Librou.
 
Napriek tomu ale nie je vôbec jasné, kam sa celý vývoj takéhoto stablecoinu či kryptomeny posunul. Aktuálne žiadne správy nenaznačujú, že by táto spoločnosť mala pracovať na svojom inovatívnom riešení a tak sa dá povedať, že Walmart Coin je zatiaľ v nedohľadne.

Nejako extra ružovo to ale zatiaľ nevyzerá ani s akceptovaním kryptomien ako Bitcoin či Ethereum. Napriek tomu, že Walmart nevydal žiadne stanovisko voči daným kryptomenám alebo voči kryptomenám ako takým, tak rovnako nevydal ani žiadne podporujúce stanovisko, ktoré by mohlo naznačovať, že by mohlo zo strany tejto spoločnosti dôjsť ku implementácii takejto platobnej možnosti.

Navyše, na rozdiel od Amazonu, došlo v prípade Walmartu iba ku zverejneniu tejto jednej pozície, ktorá by sa dala nazvať "podstatnou" z pohľadu kryptomien. V prípade Amazonu ich bolo hneď niekoľko, pričom by sa dalo povedať, že s kryptomenami (alebo novým kryptomenovým tímom) vrámci Amazonu sa aktuálne hľadá hneď niekoľko desiatok pozícií. V prípade Walmartu sú tieto čísla zatiaľ oveľa menšie a tak by nič nemalo naznačovať, že sa táto spoločnosť chystá na nejaký extrémne rýchly alebo agresívny vstup do tohto trhu.