Primátor v Misouri plánuje rozdávať občanom Bitcoiny, bude to 1000usd ?

24.08.2021

Podľa vyjadrení iba z konca tohto týždňa, sa primátor mesta Cool Valley, Jayson Stewart vyjadril, že chce, aby každá jedna domácnosť dostala aspoň časť bitcoinu. Rovnako povedal, že kapitál na takýto "plán" by mal s najväčšou pravdepodobnosťou prísť od rôznych podporovateľov či zo zbierok. Takisto ale nevylúčil, že by použil časť dotácii, ktoré mesto obdržalo v čase pandémie.

Jayson Stewart sa ale zatiaľ ani presnejšie nevyjadril, kedy a za akých podmienok by malo k tomuto kroku prísť. V mestečku Cool Valley ale žije približne 1 500 obyvateľov, pričom sa má aktuálne pozerať na dotácie vo výške 500 až 1 000 dolárov v BTC. Celkovo by tak potreboval na tento svoj plán približne 1,5 milióna dolárov, čo je pri aktuálnej sume menej ako 30 BTC.
 Tento primátor ale takisto povedal, že celý tento plán by mal pravdepodobne jednu podmienku. A tou je, že by občania nemohli predať ich BTC skôr, ako za 5 rokov. Nie je v tom ale žiadny háčik v podobe daní alebo čohokoľvek iného. Skôr má podľa vyjadrení daného primátora táto podmienka sledovať niečo iné.

"Moja najväčšia obava v spojení s týmto plánom je, že niekto predá Bitcoin ihneď na to, aby si zaplatil pôžičku za auto a potom, keď sa Bitcoin dostane nad 500 000 dolárov, to bude veľmi ľutovať."

Aj z tohto vyjadrenia je tak jasné, že Jayson Stewart myslí hlavne na budúcnosť, ktorá má byť podľa jeho vyjadrení pomerne pestrá pre kryptomenových nadšencov. 500 000 dolárov za Bitcoin určite nie je málo, ale tak povediac je to snom každého kryptomenového fanúšika. A tým daný primátor určite je.